Szanowni Państwo, w związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi zarażeń COVID-19 przez lekkoatletów oraz członków drużyn, którzy uczestniczyli w Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu przedstawiamy stanowisko Lokalnego Komitetu Organizacyjnego oraz European Athletics.

Dziesięć medali zdobyli reprezentanci Polski w zakończonych w Toruniu halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce. Ostatniego dnia imprezy biało-czerwoni do trzech srebrnych krążków wywalczonych w piątek i sobotę dołożyli jeden złoty, dwa srebrne i cztery brązowe medale.

– Mam nadzieję, że w niedzielę wieczorem uda się zamienić ten medal na bardziej złoty – mówi przed niedzielnym finałem sztafety 4x400 metrów Justyna Święty-Ersetic. To będzie ostatnia konkurencja halowych mistrzostw Europy w Toruniu.

Justyna Święty-Ersetic została halową wicemistrzynią Europy w biegu na 400 metrów, podczas europejskiego czempionatu, który odbywa się w Toruniu. To trzeci srebrny medal Polaków – w piątek takie krążki wywalczyli Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów i Michał Haratyk w pchnięciu kulą.

Ostatecznie nie złoty, a srebrny medal odebrał w sobotę w Arenie Toruń Marcin Lewandowski. Ostateczna decyzja sędziów w sprawie wyników piątkowego biegu na 1500 metrów zapadła dopiero w sobotę przed południem, a dekoracja została o kilka godzin opóźniona. A w serii porannej dobrze spisali się skoczkowie o tyczce Piotr Lisek i Robert Sobera, wszyscy płotkarze i płotkarki oraz sprinter Remigiusz Olszewski.

Marcin Lewandowski obronił w piątek w Toruniu tytuł halowego mistrza Europy w biegu na 1500 metrów. Ta sztuka nie udała się Michałowi Haratykowi, który zakończył konkurs pchnięcia kulą ze srebrnym medalem. Po dwóch dniach mistrzostw biało-czerwoni wraz z Belgami prowadzą w klasyfikacji medalowej.

Polscy kandydaci do medali Justyna Święty-Ersetic na 400 metrów i Michał Haratyk w pchnięciu kulą bez problemów wywalczyli awans do kolejnych rund w trakcie porannej sesji drugiego dnia halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Niespodziankę sprawił Adrian Świderski, który w eliminacjach w trójskoku zajął wysokie czwarte miejsce, a trzy Polki świetnie pokazały się w biegach na 800 metrów.

Marcin Lewandowski pewnie wygrał swój bieg eliminacyjny na 1500 metrów i awansował do piątkowego finału rozpoczętych w czwartek w Toruniu lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy. O medal na tym dystansie walczyć będzie także Michał Rozmys, a w sumie w piątek rozdanych zostanie sześć kompletów medali.

Toruń is the city of sport, but it is also the city of culture. If you want to know more, feel free to read.

Dear fans of athletics! The European Athletics Indoor Championships Torun 2021 are one of the most expected athletic event this season, especially after postponing the World Indoor Championships. We would like to have the fans in the Arena Torun, but due to the government restrictions, it's impossible. For this reason, we have prepared a special offer for the fans! Check it out!